Najniższe rrso – kredyt gotówkowy

Najniższe rrso – kredyt gotówkowy

Najniższe rrso - kredyt gotówkowy
Najniższe rrso – kredyt gotówkowy

Decyzję o wzięciu kredytu gotówkowego podejmujemy zazwyczaj wtedy, kiedy wiemy, że czekają nas nagłe wydatki, których dodatkowo nie możemy lub nie chcemy spłacać za pomocą kredytów innego rodzaju np. za pomocą kredytu hipotecznego. Decydując się na kredyt gotówkowy, powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że na to, jaka oferta będzie dla nas najatrakcyjniejsza, składa się szereg różnych czynników.

Czynniki te ostatecznie składają się na RRSO. A im niższy jest ten wskaźnik, tym korzystniejszy jest dla nas kredyt. Warto więc dowiedzieć się, jak znaleźć ofertę z najniższym RRSO.

Kredyt gotówkowy – czym jest RRSO?

Kredyt gotówkowy charakteryzuje się tym, że przy zaciąganiu tego zobowiązania instytucji bankowych nie interesuje to, jaka jest przyczyna zaciągnięcia takiego zobowiązania, o ile mamy odpowiednią zdolność kredytową i jest pewność, że ryzyko udzielenia kredytu jest odpowiednio niskie. Kiedy to wiemy, przechodzimy do zapoznawania się z ofertami poszczególnych banków. Obok m.in. prowizji widzimy wskaźnik RRSO. Oznacza on Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania, a więc stanowi wskaźnik sumujący wszystkie warunki kredytowe. Zatem, jeśli zdecydujemy się wybrać z dostępnych ofert tą, która ma najniższe RRSO, kredyt gotówkowy będzie dla nas najkorzystniejszy.

Kredyt gotówkowy – co wchodzi w skład RRSO?

Przy każdym kredycie gotówkowym pojawiają się różne informacje dotyczące m.in. oprocentowania, jakie ma kredyt, a także prowizji pobieranej przez kredytodawcę. Oprocentowanie nominalne oznacza wartość odsetek w skali rocznej, pobieranej od kwoty kredytu. Z kolei prowizja stanowi ustaloną przez daną instytucję bankową kwotę, której pobieranie służy bankowi jako sposób na zarobienie. To nie powinno dziwić, gdyż bank udzielając kredytów, ma na celu przede wszystkim zarobienie.

http://bancovo.org/pozyczka-online-na-wyciag-z-konta/

Co więcej, w przypadku niektórych instytucji mogą dojść do głosu dodatkowe opłaty np. w postaci obowiązkowego ubezpieczenia kredytu, co ostatecznie podnosić będzie kwotę całego kredytu. Właśnie dlatego warto jest zdecydować się na kredyt gotówkowy z najniższym RRSO, które uwzględniać będzie takie sytuacje, choć w przypadku dobrowolności ubezpieczenia, RRSO wzrośnie dopiero po wybraniu przez nas takiego ubezpieczenia. Tym właśnie jest RRSO – zbiorem wszystkim opłat, które składają się na koszt kredytu bankowego.

Kalkulator RRSO – kredyt gotówkowy i korzystanie z dostępnych narzędzi

Jednym z najlepszych sposobów na to, aby znaleźć satysfakcjonującej nas rozwiązanie, jest skorzystanie z gotowego narzędzia. Takim narzędziem jest kalkulator RRSO. Kredyt gotówkowy, jaki znajdziemy przy użyciu tego kalkulatora, z pewnością będzie dla nas korzystną opcją. Sięgnięcie po takie rozwiązanie jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że choć samo narzędzie jest proste w użyciu i odczycie, o tyle jego przygotowanie polegało na dogłębnej analizie ofert bankowych, których podjęli się profesjonalni eksperci finansowi. Dzięki temu my sami jesteśmy w stanie uniknąć konieczności przeglądania poszczególnych ofert bankowy i dokonywania własnych obliczeń. Mają ten kalkulator, wiemy, że wybierzemy najlepszy kredyt gotówkowy. Najniższe RRSO będzie można wytypować dzięki spojrzeniu na zbiorczą tabelę banków, w której na pierwszym miejscu będzie widniała instytucja bankowa oferująca najniższy koszt kredytu, a zatem i najniższe RRSO.

Jak korzystać z kalkulatora RRSO? – kredyt gotówkowy

Wyszukując kalkulator RRSO, przejdziemy do okna, w którym wystarczy wpisać kilka określonych informacji. Najistotniejsze są pierwsze dwie, czyli kwota kredytu oraz okres spłaty. Dalej możemy ustawić poszukiwane przez nas oprocentowanie oraz prowizję, a także inne koszty (np. ubezpieczenia kredytu gotówkowego) związane z kredytem. Ostatnim parametrem jest wskazanie typu rat tzn. czy interesują nas raty równe, czy malejące. Pamiętać jednak musimy o tym, że narzędzie do obliczenia RRSO wskaże nam na podstawie oprocentowania, prowizji i innych kosztów, jaki jest wskaźnik naszego RRSO, ale nie oznacza to, że będzie dostępna jakakolwiek tego typu oferta. Pod wynikiem naszego RRSO pokazane zostaną oferty bankowe, a na pierwszym miejscu będzie widniał najtańszy kredyt gotówkowy. RRSO tego kredytu może jednak mieć wyższą wartość niż tak, którą my preferujemy. Pomimo tego możemy mieć pewność, że dana oferta będzie dla nas najkorzystniejsza. Warto sprawdzać, jak zmieniają się parametry zależnie od długości okresu spłaty oraz wysokości kredytu, gdyż dzięki temu będziemy mogli łatwo znaleźć najlepiej opłacalną opcję kredytu gotówkowego.

Kalkulator RRSO – kredyt gotówkowy i przykładowe użycie

Sposób działania kalkulatora najlepiej jest wykazać na przykładzie. Zakładając, że interesuje nas kredyt w wysokości 30 tysięcy złotych, który byśmy spłacali przez 6 lat (60 miesięcy), możemy ustawić równe raty  bez kosztów dodatkowych. Ustalając oprocentowanie na 6%, a prowizję na 2%, przekonamy się, że w takim przypadku RRSO wyniesie 7,06%. Jednak najkorzystniejsza oferta (w tym przypadku z citi handlowy) będzie miała RRSO na poziomie 9,22%. Będzie to składową 7,19% oprocentowania i 4% prowizji (1200 zł).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *